Sylwetki

Szczurek czy Kołakowska? Kto będzie rządzić w ING Banku Śląskim

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
W tym tygodniu spotka się rada nadzorcza banku. Może wybrać nowego prezesa spółki
– Termin posiedzenia rady nadzorczej faktycznie został ustalony – mówi „Rzeczpospolitej” Anna Fornalczyk, przewodnicząca rady ING Banku Śląskiego. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że rada zbierze się już w tym tygodniu.
Anna Fornalczyk nie powiedziała, czy w programie obrad jest punkt dotyczący zmian w zarządzie. – Proces poszukiwania nowego prezesa trwa – mówi. Jej zdaniem prawdopodobnie w tym miesiącu poznamy nazwisko nowego szefa banku. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Holendrzy z ING postawili na awans wewnętrzny. Nasze informacje potwierdzają także head-hunterzy, którzy nie słyszeli o tym, żeby ING szukał menedżera z zewnątrz.
Według naszych rozmówców Holendrzy biorą pod uwagę obecnych i byłych członków zarządu banku. Najgłośniej jest o Michale Szczurku, który od marca tego roku w zarządzie TMB Banku w Bangkoku odpowiada za bankowość detaliczną. ING ma pakiet kontrolny akcji tego banku. Wcześniej Michał Szczurek odpowiadał za bankowość detaliczną w polskim ING Banku Śląskim. Możliwe jest powołanie go na stanowisko prezesa dopiero od marca przyszłego roku, tak by w Tajlandii przepracował pełen rok. Do tego czasu rada ustanowi p.o. prezesa. Inny scenariusz to nominacja na szefa ING BSK Małgorzaty Kołakowskiej, która odpowiada w tej instytucji za klientów strategicznych. Pracę w oddziale holenderskiego ING Banku rozpoczęła w 1993 r. Trzy lata później została dyrektorem finansowym w McDonald’s. W 2006 r. wróciła do ING. Obecny prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz będzie kierował spółką tylko do końca roku. Od 1 stycznia będzie zatrudniony w centrali holenderskiego ING, gdzie będzie odpowiedzialny za bank ING Direct w Anglii, Francji, we Włoszech i w Hiszpanii.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL