Telewizja

Koncert: I ty możesz zostać św. Mikołajem

KFP.PL, Maciej Kosycarz Mac Maciej Kosycarz
Już po raz siedemnasty w mikołajki odbędzie się charytatywny koncert gwiazd, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Na scenie pojawią się m.in. Łukasz Zagrobelny, Patrycja Markowska i Krzysztof Skiba. W szczytnym celu zaśpiewa Anna Wyszkoni (na zdjęciu) – wokalistka zespołu Łzy, która wydała niedawno pierwszą solową płytę „Pan i Pani”.
Swój udział zapowiedzieli również zespół Leszcze z Maciejem Miecznikowskim na czele oraz Artur Gadowski i grupa Ira. Nie zabraknie pełnych energii członków Golec uOrkiestra. Wystąpią Katarzyna Zielińska, Pectus, Volver oraz Stachursky. W duecie z Andrzejem Krzywym zaśpiewać ma Majka Jeżowska. W pierwszych edycjach akcji „I ty możesz zostać św. Mikołajem” organizatorzy wspierali najbiedniejsze placówki opiekuńczo-wychowawcze z całej Polski. Teraz pomoc trafia do wybranego regionu. W tym roku – do domów dziecka z województwa pomorskiego, dlatego impreza odbędzie się na gdyńskim skwerze Kościuszki. Poprowadzą ją Anna Popek, Maciej Miecznikowski, Małgorzata Kożuchowska oraz Piotr Polk.
Dwójka pokaże dwie obszerne relacje z tego wydarzenia. Można będzie wesprzeć potrzebujących wysyłając esemesy. Dzięki hojności firm, instytucji oraz telewidzów w ciągu ubiegłych lat udało się zdobyć dodatkowe fundusze dla 45 ośrodków wychowawczych. Ale na pomoc czeka jeszcze wiele dzieci. [i]15.10, 20.05 | tvp 2 | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL