Banki

Fortis zmienia oblicze

Wynik netto Banku
Rzeczpospolita
BNP Paribas Fortis ma stać się bankiem uniwersalnym. Nie będzie już obsługiwał tylko zamożnych klientów oraz średnich i dużych firm
W piątek BNP Paribas Fortis zacznie oferować klientom detalicznym cztery rodzaje pakietów, których głównym składnikiem jest rachunek bankowy. Bank przygotował pakiet również dla mniej zasobnych klientów, np. studentów czy emerytów. Za ten najmniej rozbudowany pakiet BNP Paribas Fortis nie będzie pobierał opłat. Dla banku, który skoncentrowany był na obsłudze przedsiębiorców, otwarcie się na mniej zamożnego klienta to nowość.
Podobnie rzecz się ma z małymi firmami. – Przygotowaliśmy cztery pakiety dla firm, których roczne obroty wynoszą od 500 tys. do 20 mln zł – mówi Jacek Obłękowski, wiceprezes BNP Paribas Fortis. Dotychczas bank nie obsługiwał tych najmniejszych firm. Jego klientami mogły zostać przedsiębiorstwa, których obrót przekraczał 10 mln zł.
– Będziemy kredytować zarówno klientów indywidualnych, jak i małe firmy – zapewnia Jacek Obłękowski. Na kredyt mogą liczyć klienci, którzy BNP Paribas Fortis będą traktować jako swój główny bank. Im bardziej aktywnie będą korzystać z jego usług, tym lepszą ofertę kredytu będzie miał dla nich bank. Wczoraj francuski BNP Paribas, który przejął belgijski Fortis, spotkał się z inwestorami. Francuzi podali, że najważniejszymi rynkami rozwoju bankowości detalicznej dla BNP Paribas Fortis są Belgia, Luksemburg, Turcja oraz Polska.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL