fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kontrakty na budowę A4 rozdane

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dzisiaj umowę na budowę 25 km odcinka autostrady A4 z Jarosława do Radymna. Kontrakt wart 969 mln zł brutto dostał Budimex Dromex
Budimex będzie kontrakt realizował z firmą Ferrovial Agroman. Liderem konsorcjum z 95 proc. udziałem jest Budimex. Jego oferta opiewała na 969 mln zł brutto (795,45 mln zł netto) a gwarancja została udzielona na 84 miesiące.
Tańszą cenę za budowę tej trasy zaproponował Mostostal Warszawa, jednak chciał udzielić 60 miesięcznej gwarancji. Kolejne 22 km trasy z Radymna do Korczowej ma wybudować grecka firma J&P Avax. Umowa z nią ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Spółka chce za prace otrzymać 818,5 mln zł brutto. Budowa drogi A4 z Jarosława do Radymna będzie kosztować 1,7 mld zł, o 600 mln zł taniej niż przewidywał to kosztorys. Autostrada A4, przebiega przez południe naszego kraju, stanowi odcinek międzynarodowej drogi E40.
Na terenie Polski przebiega od Zgorzelca przez Legnicę, Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą (Korczowa – Krakowiec). Łączna długość kompletnej autostrady na terenie naszego kraju wynosi 670 km.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA