fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Waży tyle co Tyson, na Kliczków za mało

Tomasz Adamek nie miał problemów z najsłynniejszym polskim bokserem wagi ciężkiej Andrzejem Gołotą, choć ten był od niego o prawie 20 kg cięższy
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Rusłan Czagajew ważył 103 kg, gdy pokonał 150-kilowego Nikołaja Wałujewa. - Tomasz Adamek będzie ważył 105-107 kg - zapowiada jego trener.
Adamek w bardzo krótkim czasie przeniósł się o dwie kategorie wagowe wyżej. Po pierwszym wygranym starciu w najbardziej prestiżowej wadze ciężkiej wielu kibiców czeka na zrealizowanie jego zapowiedzi - walki o mistrzostwo świata z gigantami zawodowego boksu, braćmi Kliczko.
Do tego droga daleka, ale czy niemożliwa dla byłego zawodnika wagi półciężkiej? Dziś Adamek waży ok 97 kg. - Latem 2010 Adamek będzie ważył 105-107 kilo i kładł na deski największych - mówi jego trener Andrzej Gmitruk, który zapewnia, że wie jak to osiągnąć bez utraty szybkości, największego atutu "Górala".
- Tomek słusznie mówił, że za rok będzie gotowy na walkę z braćmi Kliczko - dodaje jego trener. W najbardziej spektakularnej walce w historii boksu Evander Holyfield - Mike Tyson obaj ważyli po 98 kg. Legenda boksu Muhammad Ali był jeszcze lżejszy - ważył 93 kg. Podobna waga może jednak Adamkowi nie wystarczyć. Jak szacuje sztab "Górala" by nokautować dwumetrowych Kliczków potrzebny jest silniejszy cios. A do niego Polak musi jeszcze przytyć. [ramka] [b][link=http://www.rp.pl/artykul/383329_Adamek_o_rywalach__moze_byc_i_czolg.html]Czytaj o najbliższych przeciwnikach Tomasza Adamka[/link] [/b][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA