fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Za każdym razem inaczej

materiały prasowe
– Nasz festiwal pokazuje, że precyzyjne spektakle mogą powstawać w czasie rzeczywistym, na oczach widza – tak Ilona Trybuła, kurator SIC!, w skrócie opisuje imprezę, na którą już trzeci raz zaproszeni zostali do Teatru Wytwórnia ciekawi improwizatorzy z całego świata.
W tym roku są to m.in. Les SlovacKs Dance Collektive i Julyen Hamilton.
Wbrew pozorom taka kreacja ma często jasną strukturę – tancerz ustala sobie wcześniej kilka etapów i elementów, do których dąży, improwizując na żywo (stąd nazwa improwizacja strukturalna). O jakości spektaklu świadczy natomiast samo wykonanie, fantazja twórcy, skojarzenia, reakcja na zachowanie publiczności i dziesiątki innych elementów, których opanowanie trwa często całe lata. Podczas SIC! mistrzowską klasę wykonania z pewnością zapewni widzom Hamilton w nowym solo „How it is made”, zrealizowanym z dwoma gitarzystami basowymi (24.10).
Ciekawie zapowiada się też „Journey home”, w której Les SlovacKs Dance zabawi się konwencjami i stylami tańca (23.10). [i]3. Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!, Warszawa, Teatr Wytwórnia, ul. Markowska 18, bilety: 30 – 40 zł, piątek (23.10) – niedziela (25.10), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA