fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Speckomisja przesłucha szefów ABW

Krzysztof Bondaryk
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk i jego zastępca ppłk Jacek Mąka zostali zaproszeni na czwartkowe posiedzenie sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.
- Będziemy pytać o działania ABW wobec dziennikarzy, w tym podsłuchy i wykorzystywanie tych informacji do celów nie związanych z zadaniami statutowymi Agencji - mówi "Rz" poseł Jarosław Zieliński (PiS), członek speckomisji.
W sobotę "Rz" (a także dziennik "Polska) ujawniła, że ABW nagrała prywatne rozmowy dziennikarza "Rz" Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego z TVN z Wojciechem Sumlińskim oraz rozmowy Gmyza z Rymanowskim. Wbrew przepisom zapisów podsłuchów nie zniszczono. Ponadto, stenogramy przekazano pełnomocnikowi Jacka Mąki do wykorzystania w cywilnym procesie, który wytoczył on "Rzeczpospolitej". Przed speckomisją ma się jutro stawić również prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Robert Majewski, który nie nakazał zniszczenia podsłuchanych rozmów dziennikarzy, a potem przekazał je pełnomocnikowi Mąki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA