fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Lubelskie: Przełamać monopol Lublina

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu na ósmym miejscu rankingu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej na 14. – to najlepsze placówki regionu
Szpital w Zamościu ściąga specjalistów z całego regionu. Rozwija się – w ciągu dziesięciu lat trzykrotnie zwiększył kontrakt z NFZ. Teraz chce tworzyć centrum onkologiczne. – We wschodniej części kraju onkologia jest katastrofalnie zaniedbana – mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala. – Do ośrodków klinicznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, bardzo trudno jest się dobić pacjentom. Chcemy przełamać monopol Lublina i stworzyć u siebie nowoczesne centrum onkologii – dodaje. Dlatego szpital kupuje właśnie rezonans magnetyczny za ponad 5 mln zł. Ma zacząć działać do końca roku.
W szpitalu w Białej Podlaskiej – wielki remont. – Modernizujemy wszystkie oddziały – mówi dyrektor Dariusz Oleński. Do końca 2011 roku inwestycja ta pochłonie 17 mln zł. Chlubą placówki jest oddana do użytku w ubiegłym roku pracownia hemodynamiczna m.in. dla pacjentów z zawałem serca. – Dzięki niej uratowaliśmy już wielu ludzi. To jest nasz największy sukces – podkreśla dyrektor Oleński. Inny spektakularny projekt to wyposażenie porodówki w sprzęt pozwalający wykryć wady genetyczne u mających się narodzić dzieci. – Badania, jakie prowadzimy, zapewniają bezpieczeństwo i niezwykły komfort przyszłym mamom – mówi Oleński. Medyczny sukces szpitala przekłada się na jego sytuację ekonomiczną. W 2008 r. udało się wypracować kilkumilionowy zysk (przy 75 mln zł budżetu) i utrzymać płace na wysokim poziomie – zwiększono stawki za dyżury lekarskie i dodatki dla pielęgniarek.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA