fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Lubuskie: Sto lat tradycji

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Najlepszy w regionie jest szpital w Zielonej Górze, na 16. miejscu rankingu, który nagradzamy za największy awans. Szpital powiatowy w Międzyrzeczu zajął w tym zestawieniu miejsce 45., a w Sulęcinie – 58.
– To wyróżnienie ma dla nas szczególny wymiar, bo właśnie obchodzimy stulecie szpitala – podkreśla Leszek Kołodziejczak, dyrektor Szpitala im. Pięciu św. Braci Międzyrzeckich w Międzyrzeczu. W dużej mierze sukces jest zasługą Kołodziejczaka, który jest chyba najdłużej urzędującym dyrektorem szpitala w Polsce. Placówką kieruje od 1989 roku. To jemu szpital zawdzięcza dobrą renomę – od 2004 roku szpital z Międzyrzecza jest w pierwszej setce w rankingach „Rz”.
W Międzyrzeczu powstała jedna z pierwszych w Polsce Fundacja dla Zdrowia, która zbiera pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenie szpitala. – Przy każdym oddziale istnieje stowarzyszenie, które pozyskuje środki na jego rozwój – podkreśla dyrektor. Dzięki pozyskanym funduszom udało się np. urządzić ścieżki spacerowe, zrobić ogrodzenie szpitala. W szpitalu pamiętają też o tych, którzy przed laty tworzyli tę placówkę. Utrzymują bliski kontakt z potomkami Niemców mieszkających głównie w okolicach Padenborn, którzy interesują się i wspierają międzyrzecki szpital. O planach na nowe stulecie dyrektor mówi: – Być dobrym i przyjaznym szpitalem. Z jakości świadczonych usług mogą być też zadowoleni pacjenci szpitala powiatowego w Sulęcinie. A ma być jeszcze lepiej i nowocześniej. Latem tego roku dyrektor sulęcińskiego Szpitala im. Henryka Jordana Agnieszce Kaczorowskiej udało się pozyskać blisko 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na modernizację bloku operacyjnego oddziału chirurgicznego. Pozostałe 3 mln dołożyło starostwo. Szpital nie ma zadłużenia i ma akredytację Centrum Monitorowania Jakości.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA