fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Kolejne zmiany w zarządzie ZUS

Dwa tygodnie po objęciu stanowiska prezesa ZUS przez Zbigniewa Derdziuka (jego poprzednik jest podejrzany o korupcję), rada nadzorcza Zakładu wybrała dla niego dwóch nowych zastępców
Nowym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-finansowych została Mirosława Boryczka. Stanowisko to było nie obsadzone odkąd na początku września rada odwołała Marię Szczur.
Boryczka stanowisko wiceprezes ZUS piastowała już wcześniej, do 2008 r. Ostatnio była dyrektorem generalnym w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W przeszłości zasiadała też w radach nadzorczych Narodowego Centrum Sportu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ZUS oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Z kolei ze stanowiska członka zarządu do spraw informatyki rada ZUS odwołała Piotra Starzyka. Zastąpił go Dariusz Śpiewak. Śpiewak od grudnia 2008 był prezesem spółki Post-Tel z grupy Poczty Polskiej. Firma ta realizuje zadania z zakresu usług IT na rzecz Poczty Polskiej. Wcześniej był m.in. specjalistą ds. produktów bankowości internetowej w Fortis Bank Polska oraz managerem projektów bankowości internetowej w Citibank Handlowy w Warszawie. Przez blisko pięć lat był dyrektorem departamentu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiedzialnym za koordynację prac wdrożeniowych systemu informatycznego dopłat dla rolnictwa IACS.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA