fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Gdy drzewo zagraża życiu

Dziennik Wschodni/Fotorzepa, Bogdan Żurawski Bogdan Żurawski
Jeśli uszkodzone przez burzę drzewo bezpośrednio zagraża życiu lub mieniu, można je usunąć, nie czekając na decyzję administracyjną
Po dzisiejszych burzach śnieżnych w Polsce wielu zarządców nieruchomości miało obawy, czy można usunąć uszkodzone drzewa bez stosownej decyzji administracyjnej i narażenia się na wysoką karę.
Przepisy nie normują tego wprost, ale dopuszcza się ścięcie uszkodzonych drzew z pominięciem procedury uzyskiwania zezwolenia od miejscowych wydziałów ochrony środowiska. Trzeba tylko udowodnić, że drzewo było uszkodzone tak, że zagrażało bezpośrednio życiu lub mieniu. – Przed wycinką należy powiadomić telefonicznie stosowny referat do spraw zieleni, a następnie dostarczyć protokół konieczności usunięcia drzewa oraz dokumentację fotograficzną. W protokole podpisanym przez właściciela lub zarządcę terenu powinny się znaleźć oznaczenie gatunku drzewa i adres wycinki – informuje Józef Piotr Wrona, kierownik referatu ds. zieleni Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lublinie.
Podkreśla przy tym, że procedura ta dotyczy tylko anomalii pogodowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA