fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Donald Tusk szuka nowych ministrów

Donald Tusk
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Wojewoda małopolskima umówione spotkanie z premierem – ustaliła „Rz”
– We wtorek rząd znów będzie w komplecie – zapowiedział Paweł Graś, ustępujący rzecznik rządu, w Radiu Zet. Donald Tusk ma powołać nowych ministrów sportu, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. – Premier już podjął decyzję. Jednak formalności musi stać się zadość – mówił Graś, tłumacząc, że najpierw do prezydenta muszą wpłynąć wnioski o odwołania, by można było nominować nowych ministrów.
Zapewniał też, że wszyscy, z którymi do tej pory premier rozmawiał, przyjęli propozycje. Z informacji „Rz” wynika, że Jerzy Miller, wojewoda małopolski, typowany na stanowisko po Grzegorzu Schetynie, dziś lub jutro ma się spotkać z szefem rządu. Pytany, czy dostał propozycję stanowiska, odpowiada: – Z premierem dawno nie rozmawiałem. Ale nie ukrywam, że prawdopodobnie w rozpoczynającym się tygodniu może dojść do jakiegoś spotkania.
Jeśli Miller nie zostanie nominowany, MSWiA ma pokierować jako p.o. Tomasz Siemoniak, obecny wiceminister. Kandydatem na ministra sportu jest wiceszef tego resortu Adam Giersz.W mediach pojawiły się informacje, że to stanowisko miałoby przypaść Krzysztofowi Kilianowi, ministrowi łączności w rządzie Hanny Suchockiej. Jednak rozmówcy „Rz” wątpią w taki scenariusz. Ministrem sprawiedliwości najprawdopodobniej zostanie Krzysztof Kwiatkowski, wiceszef tego resortu. Nie chciał odpowiedzieć „Rz”, czy otrzymał propozycję objęcia stanowiska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA