fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

JSW podliczyła swoje podatki

Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła za ubiegły rok prawie 2 miliardy złotych podatków i opłat, w tym roku - w ciągu ośmiu miesięcy – przelała na konta gmin, urzędów skarbowych i ZUS łącznie 749 mln złotych – podała spółka w komunikacie
W 2008 roku za pośrednictwem urzędu skarbowego JSW odprowadziła 649,9 mln złotych podatku VAT, 176,3 mln złotych podatku dochodowego od osób fizycznych. Ponadto za 2008 rok Spółka odprowadziła 243,5 mln złotych podatku dochodowego od osób prawnych oraz 85,1 mln złotych wpłaty z zysku. Część pieniędzy wpłaconych z tytułu podatków dochodowych trafiła później do gmin i powiatów w ślad za mieszkańcami. Ich budżety zasiliło także 85,5 mln złotych podatku od nieruchomości i środków transportowych ( w tym spornego podatku od wyrobisk górniczych 53,9 mln zł) i prawie 16 mln złotych opłaty eksploatacyjnej. Pozostałe 10,6 mln złotych opłaty eksploatacyjnej spółka przekazała Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska.
Znaczącą pozycję kosztową stanowiły też wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w 2008 roku było to niemal 17,6 mln złotych. Kolejne 608,5 mln złotych pochłonęły składki przekazane Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, a 0,6 mln złotych opłaty ekologiczne.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA