fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Fundusz Generali najlepszy, duzi z tyłu

Jacht "Generali"
AFP
Najlepszy wynik w ostatnich trzech latach wypracował fundusz emerytalny Generali – 10,385 proc.
Za nim uplasowała się AXA – 10,025 proc. Pierwszą trójkę zamyka Amplico (d. AIG) z wynikiem 9,801 proc. – podała wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego.
– Kluczem do sukcesu w ciągu ostatnich lat była konsekwencja oraz odwaga w podejmowaniu decyzji stojących w sprzeczności z opinią większości uczestników rynku – mówi Rafał Markiewicz, członek zarządu Generali PTE. Średnia ważona stopa zwrotu wszystkich funduszy emerytalnych za okres od września 2006 r. do września 2009 r. wyniosła 7,909 proc. Minimalna wymagana stopa zwrotu zaś to 3,909 proc. Wszystkie podmioty ją osiągnęły, a to oznacza, że żaden akcjonariusz towarzystwa emerytalnego nie musi dopłacać do rachunków klientów. W historii jedno PTE (Bankowy) trzy razy dopłacało do kont klientów.
Najsłabiej w okresie trzech lat wypadła Warta (5,369 proc.) oraz dwa największe fundusze: Aviva (6,075 proc.) oraz ING (6,138 proc.). Organizowane przez ZUS losowanie osób, które jeszcze nie wybrały funduszu, odbędzie się w styczniu 2010 r. Udział w nim weźmie siedem funduszy – Aegon (po raz pierwszy w historii), Allianz, Amplico, AXA, Generali, Pekao i Pocztylion. [ramka][b][link=http://www.rp.pl/temat/181781.html]Wszystko o otwartych funduszach emerytalnych, rankingi OFE[/link][/b] [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA