fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Celnikowi zwrócą za bilet

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Funkcjonariusz dojeżdżający do pracy będzie mógł się starać o zwrot pieniędzy wydanych na dojazdy do miejsca pełnienia służby
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wypłaty równoważnika z tytułu wydatków funkcjonariuszy na dojazdy. Celnik nie będzie otrzymywał ryczałtu. Dostanie zwrot za konkretne przejazdy w dniach pełnienia obowiązków.
Zgodnie z ustawą celnikowi przysługuje równoważnik z tytułu dojazdu, jeżeli on sam lub jego małżonek nie zamieszkują lub nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej. W tej sprawie ubiegający się o dopłatę będzie musiał złożyć oświadczenie. Pieniądze za przejazdy będą wypłacane tylko na wniosek celnika. Do wniosku trzeba będzie dołączyć bilety, które dowodziłyby poniesienia kosztów, oraz potwierdzony przez bezpośredniego przełożonego wykaz dni pełnienia służby w danym miesiącu.
[b]Zwrot zostanie także wypłacony w razie dojazdu własnym samochodem.[/b] W takim wypadku trzeba będzie złożyć oświadczenie określające cenę jednorazowego biletu kolejowego na przejazd drugą klasą pociągu osobowego albo cenę jednorazowego biletu autobusowego przewidzianą dla najkrótszej odległości drogowej, którą funkcjonariusz dojeżdża do miejsca pełnienia służby. Pod uwagę ma być brana cena biletu obowiązująca u publicznych przewoźników. Wniosek o wypłatę trzeba będzie składać u kierownika urzędu w terminie do dziesiątego dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który ma być wypłacona dopłata. Celnik ma otrzymać pieniądze w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA