fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Do dziesięciu razy sztuka

Agnieszka Radwańska wygrała z Niemką Andreą Petković 6:4, 3:6, 6:3 i w ćwierćfinale turnieju w Tokio zmierzy się dziś po południu z Magdaleną Rybarikovą
Takich zwycięstw Radwańska miała w ostatnich miesiącach niewiele. Nie zniechęciły jej kłopoty ze zdrowiem i opór rywalki grającej zdecydowanie powyżej swojego rankingu (jest 58.).
Polka nie straciła wiary, gdy rywalka prowadziła na początku trzeciego seta i wydawało się, że nie ma sposobu na jej waleczność. To Agnieszka zachowała więcej sił i cierpliwości na decydujący moment meczu. Najpierw dogoniła Petković, wyrównując po przełamaniu serwisu rywalki stan decydującego seta na 3:3, a potem szybko poszła dalej, nie oddając już do końca żadnego gema.
Agnieszka jest w ćwierćfinale, już dziesiąty raz w tym sezonie. Do półfinału jeszcze nie udało jej się awansować. Magdalena Rybarikova to tenisistka piątej dziesiątki rankingu. Wysoka Słowaczka w I rundzie wyeliminowała Urszulę Radwańską, a z Agnieszką grała dotychczas dwa razy: przegrała w Warszawie w 2005 roku, wygrała w następnym sezonie w Stambule. Rezultaty w „Wynikach”
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA