fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Płatne kanały platformy cyfrowej TVP przez esemes

Magdalena Lemańska
W przyszłym tygodniu TVP ruszy z kampanią informacyjną o jej platformie cyfrowej
Platforma TVP nadaje na razie tylko pakiet niekodowanych i bezpłatnych kanałów, ale w połowie grudnia ma ruszyć także ze stacjami zakodowanymi: darmowymi i płatnymi. Te ostatnie będzie można wykupować pojedynczo, a nie – jak u konkurencji, w pakietach.
Jak poinformował wczoraj Piotr Farfał (w sobotę rada nadzorcza odwołała go ze stanowiska p.o. prezesa TVP, ale Farfał tego nie uznał), za te ostatnie płatność będzie możliwa przelewem bankowym i esemesem.
W przyszłym tygodniu ma ruszyć kampania informacyjna nt. platformy, która obejmie stacje TVP i m.in. prasę. Według Farfała pod koniec listopada w sprzedaży mają się pojawić na szerszą skalę dekodery umożliwiające odbiór platformy TVP, a w styczniu – dekodery umożliwiające równolegle odbieranie naziemnej telewizji cyfrowej. TVP rozważa sprzedaż tańszych kart abonenckich koniecznych do odbioru jej kodowanej oferty osobom płacącym państwu abonament RTV (rabat mógłby wynosić ok. 20 zł od ceny karty planowanej na ok. 50 zł).
Platforma TVP czeka na koncesję operatorską z KRRiT. Bez niej nie będzie mogła w grudniu uruchomić oferty kodowanej. W tym tygodniu TVP zwróci się do KRRiT o koncesję dla TVP Seriale.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA