fbTrack

Biznes

Ze SkyEurope już nie polecisz

Lotnisko w Bratysławie
AFP
SkyEurope ogłosiło bankructwo. Te tanie linie lotnicze kłopoty miały od dłuższego czasu i jeszcze wczoraj informowały o zawieszeniu większości połączeń. Dzisiejsze bankructwo i całkowite wstrzymanie działalności zaskoczyły wielu podróżnych - głównie w Bratysławie.
W nocy, na lotnisku w Bratysławie zapanował chaos. Zawieszenie lotów zaskoczyło podróżnych oczekujących na odlot tymi liniami. W nocy spółka przestała sprzedawać nowe bilety na swojej stronie internetowej i poinformowała, że brak im środków na finansowanie bieżącej działalności.
Notowania akcjami SkyEurope wstrzymano na rynku wiedeńskim oraz na parkiecie w Warszawie. - Informujemy, że obrót akcjami SKY zostaje zawieszony z powodu istotnej niepewności informacyjnej co do sytuacji w spółce oraz zawieszenia obrotu na rynku macierzystym - podała GPW w komunikacie.
SkyEurope działały od 2002 r., obsługując połączenia z Wiednia, Pragi i Bratysławy do 30 portów docelowych, głównie popularnych miejsc wypoczynku. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach. W sierpniu wiedeński port lotniczy odmówił obsługiwania samolotów SkyEurope. Wtedy baza linii została przeniesiona na lotnisko w Bratysławie. W ostatnich dniach ze względu na niezapłacone rachunki także lotniska w Paryżu i Bukareszcie odmówiły obsługiwania lotów. Linie nigdy nie przyniosły zysków. W II kw. 2009 r. ich strata wyniosła 15,1 mln euro. Spółka była notowana na giełdach w Wiedniu i Warszawie.
Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL