fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Z Azji do Europy i Ameryki

Filmowa Stolica Lata zbliża się do półmetka. Nie oznacza to, że traci tempo. Wręcz przeciwnie. W tym tygodniu i tak już największy festiwal kin plenerowych wzbogaci się o nowy cykl.
W ostatnim dniu lipca rozpoczyna się bowiem miesięczny festiwal Art Park. Wśród różnorodnej oferty plenerowych spotkań znalazły się także seanse filmów kostiumowych.
– Dopasowaliśmy repertuar do klimatu miejsca – podkreśla Adam Warzyszyński z Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej, która wraz z Domem Kultury Śródmieście organizuje kinowe spotkania. – Parkowa aura, ratanowe krzesełka, atmosfera jak z innej epoki – to sprawia, że zabieramy widza w podróż w czasie. Podczas inauguracyjnego seansu „Cesarzowej” Yimou Zhang goście zielonego zaułka będą mieli okazję poznać Azję X w. Z czasem przeniosą się do XVII- i XVIII-wiecznej Europy oraz XIX-wiecznej Ameryki.
Do końca miesiąca tematyczne przeglądy trwają też w sześciu innych parkach. Uznaniem jak co roku cieszy się park Skaryszewski. W każdą środę można tu oglądać czeskie komedie. Nie mniej zwolenników ma nowe miejsce – park Bródnowski. Do odwiedzenia go zachęca nie tylko repertuar – sobotnie pokazy komedii romantycznych, lecz także sceneria. Ekran został bowiem ustawiony na otoczonym wodą cyplu. [i] Kino Letnie Art Park, park Rydza-Śmigłego (na tyłach Muzeum Ziemi), wstęp wolny, czwartki (6.08 – 27.08), godz. 21.15 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA