fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Stalowa Wola nie uczci rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Prezydent miasta Andrzej Szlęzak uważa, że powinniśmy budować patriotyzm i być dumni choćby z takich tradycji jak Centralny Okręg Przemysłowy, a nie sławić "szaleńcze zrywy od początku skazanych na bezprzykładną katastrofę militarną, polityczną i humanitarną".
Prezydent Stalowej Woli wydał oświadczenie w związku z pismem wojewody podkarpackiego Mirosława Karapyty, który poprosił samorządowców, by 1 sierpnia o godzinie 17. we wszystkich miastach zawyły syreny. Wojewoda zobligował włodarzy miast, by rocznicę wybuchu powstania warszawskiego połączyć z ćwiczeniami systemów alarmowych.
— To działania rodem z PRL, by metodami administracyjnymi zmuszać do czczenia kolejnej katastrofy militarnej i politycznej w naszych dziejach — mówi prezydent. — Który normalny naród buduję swą tożsamość na klęskach? — pyta prezydent Stalowej Woli wojewodę podkarpackiego. W jego ocenie powstanie warszawskie nie buduje w świecie obrazu Polski jako kraju, w którym myśli się racjonalnie i działa skutecznie. "Żądam zwolnienia mnie z przeprowadzenia pierwszego sierpnia "treningu uruchomienia i pracy systemów alarmowych" — pisze w liście do wojewody podkarpackiego prezydent Stalowej Woli.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA