fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Benefis Walentynowicz bez wsparcia premiera

Anna Walentynowicz w 2008 r.
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Kancelaria Premiera odmówiła dotacji komitetowi, który chce uczcić 80. rocznicę urodzin Anny Walentynowicz
Była działaczka Wolnych Związków Zawodowych 80 lat ukończy 13 sierpnia. Rocznicę chce uczcić Stowarzyszenie Blogmedia24.pl.
– To inicjatywa społeczności blogerów. Chcieliśmy w ten sposób uhonorować osobę, od której zaczął się Sierpień'80 – mówi "Rz" Elżbieta Szmidt, przewodnicząca stowarzyszenia. Blogerzy poprosili Kancelarię Premiera o dotację w wysokości 30 tys. zł. – Nie jest to suma wygórowana, pamiętając, ile wydano na uczczenie Lecha Wałęsy – mówi Szmidt.
Odpowiedź Kancelarii Premiera podpisana przez dyrektora Rafała Hykawego była lakoniczna. "Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie dysponuje środkami, które mogłaby przeznaczyć na ten cel" – napisano. Blogerzy urządzili zbiórkę prywatnych datków. Na razie szukają sali, gdzie mogliby urządzić benefis Anny Walentynowicz. Liczą w tej sprawie na pomoc prezydenta Gdańska. – Przedstawiciel prezydenta Pawła Adamowicza spotka się z członkami komitetu 23 lipca. Zobaczymy, w czym będziemy mogli pomóc – mówi Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego gdańskiego magistratu. Sama Anna Walentynowicz twierdzi, że wolałaby nie obchodzić tych urodzin. – Nie bardzo lubię, jak mi się liczy lata – mówi "Rz". Jej 80. urodziny uczcić zamierza Kancelaria Prezydenta. Historyk Sławomir Cenckiewicz zaś chce tego dnia opublikować biografię Walentynowicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA