fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Tanecznie i popowo pod PKiN

Plac Defilad
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Znamy polskich artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Największą z gwiazd będzie Czesław Mozil z zespołem.
Artysta, który z powodzeniem przyciąga zarówno słuchaczy sceny alternatywnej, jak i miłośników muzyki czysto rozrywkowej, zagra piosenki z płyty „Czesław Śpiewa”. Nie zabraknie jednak też kompozycji jego poprzedniego projektu – Tesco Value.
Na drugiej pozycji lokuje się Afromental. Artyści, których muzyka początkowo osadzona była w estetyce „czarnych” brzmień, ostatnio eksplorują głównie obszary popu, a ich kompozycje usłyszeć można w produkcjach filmowych i telewizyjnych („39 i pół” oraz „Kochaj i tańcz”). Z Trójmiasta przyjedzie do nas duet Skinny Patrini, który od kilku lat przenosi na polski grunt światowe trendy klubowej muzyki elektronicznej.
Na wrześniowym festiwalu nie zabraknie też przedstawicieli Warszawy. Stolicę reprezentować będzie m.in. Marysia Sadowska – wokalistka, producentka i autorka tekstów. Promować będzie przede wszystkim materiał z wydanej niedawno płyty „Spis treści”. Obok niej zagrają stołeczni reprezentanci indierocka – zespół Out Of Tune. Electropopowe akcenty wprowadzi grupa Plastic, która swym debiutem z 2006 roku zdobyła uznanie krytyków i poklask wśród słuchaczy. Tym razem jednak duet nie zamierza zabawiać publiczności starymi kompozycjami. Podczas Orange Warsaw Festival Plastic po raz pierwszy zagra bowiem materiał z mającego ukazać się w najbliższych miesiącach nowego krążka. Dla fanów esencjonalnego soulu gratką będzie zapewne występ trójki muzyków i producentów z zespołu June, znanych ze współpracy m.in. z Pinnawelą. Festiwal odbędzie się w dniach 4 – 5 września na placu Defilad.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA