fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Angielski rabin krytykuje Michała Kamińskiego

Michał Kamiński
Fotorzepa, Darek Golik
Rabin Barry Marcus, działacz społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii, zaapelował do lidera brytyjskich konserwatystów Davida Camerona, by zerwał wszystkie kontakty z Michałem Kamińskim z Prawa i Sprawiedliwości.
Obie partie utworzyły nową grupę w Parlamencie Europejskim. Rabin twierdzi, że Kamiński jako poseł, w którego okręgu znajdowało się Jedwabne, w 2001 roku prowadził akcję przeciwko uznaniu Polaków za winnych tej zbrodni na Żydach z 1941 r.
– To nieprawda, że moje ówczesne wystąpienie było antysemickie – mówi "Rz" Kamiński. – Podkreślałem jedynie, że nie można całego polskiego narodu obciążać za zbrodnie w Jedwabnem. Zdaniem Kamińskiego te oskarżenia są elementem gry politycznej, którą prowadzi konserwatywny brytyjski europoseł Edward McMillan-Scott. Brytyjczk wbrew ustaleniom klubu zgłosił swą kontrkandydaturę na wiceprzewodniczącego PE. Przyczynił się tym samym do utrącenia kandydatury Kamińskiego. Został za to usunięty z partii.
– McMillanScott musi teraz znaleźć logiczne uzasadnienie dla swojego postępowania. Stąd atak na mnie – twierdzi Kamiński. W ubiegłym tygodniu Kamiński został przewodniczącym nowej grupy w PE – Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA