fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Z miłości do zimy miłość do biegunów

materiały prasowe
Marek Kamiński, słynny polarnik który jako pierwszy i jedyny człowiek na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, w książce „MAREK - chłopiec, który miał marzenia” opowiada o swoim dzieciństwie.
Zwierza się z tego, jakie sprawiał kłopoty w szkole i w domu, czym różnił się od rówieśników, i co go tak pchało w kierunku kolejnych wypraw. W szczerych wyznaniach czytamy jak ważna była dla niego babcia Marta, bo swoboda, którą mu dawała, ukształtowała go. „Babcia wyznawała zasadę, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Chciała, żebym był szczęśliwy” - to jedno zdanie najlepiej oddaje charakter ich relacji. Wśród pasji Kamińskiego były nie tylko kolejne przygody związane z coraz dalszymi wyprawami, ale również koty, książki, narty. Fascynowała go zima. Przede wszystkim zaś od „malucha” z uporem dążył do wyznaczonego sobie celu, nie lubił pytań bez odpowiedzi, chciał rozumieć świat i mechanizmy nim rządzące. Stąd pewnie wybór dwóch pozornie odległych kierunków studiów - filozofii i fizyki.
Atutem książki są autentyczne fotografie z dzieciństwa Kamińskiego splecione z ilustracjami Klary Wicenty. Lektura jest pierwszą z serii książek dla dzieci w wieku 8–12 lat przedstawiającą sławnych mężczyzn jako chłopców. [i]„MAREK - chłopiec, który miał marzenia”, Marek Kamiński, wspomnienia opracowała Elżbieta Zubrzycka, ilustracje Klara Wicenty, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2009 [/i]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA