fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ostre oszczędzanie w strażnicach

Straż Graniczna planowała w tym roku miliardowe wydatki na samochody, budowę strażnic i informatykę, ale w kryzysie tnie nawet zakupy mundurów
– W tym roku nie będzie żadnych centralnych zamówień na mundury, a zakupy ograniczą się do niezbędnego minimum – zapowiada płk Wojciech Lechowski, rzecznik Komendy Głównej Straży Granicznej.
[wyimek]107 placówek będzie miała w 2009 roku Straż Graniczna[/wyimek] Cięcia dotknęły wszystkie planowane wydatki SG. Na budowach strażnic i innych obiektów trwają jedynie prace wcześniej zakontraktowane. Zmiany w finansowaniu inwestycji dotyczą zadań, których zakończenie przypada na IV kwartał 2009 r. Zakup pierwszego wyposażenia dla nowych placówek Straży Granicznej przeniesiono na początek przyszłego roku. Ze względu na oszczędności wstrzymano remonty przede wszystkim obiektów zlokalizowanych w Warszawie, ale też wszystkich garaży w terenie. Z planowanych na ten rok zakupów tysiąca pojazdów SG pozostawiła tylko te zamówienia, które sfinansuje Fundusz Norweski i Fundusz Granic Zewnętrznych UE. To ok. 300 samochodów. Transakcje z rządowego programu modernizacyjnego na lata 2007 –2009 zostały przesunięte na przyszłe lata.
W tym roku wyhamuje też proces unowocześniania infrastruktury informatycznej i łącznościowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA