fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Dwie dobre wiadomości

alcatel-lucent
Rzeczpospolita
Akcje francusko-amerykańskiej spółki skoczyły w Paryżu aż o 10,9 proc., do 1,75 euro po informacji banku PSBC o instalacji przez nią nowego systemu łączności i po podwyższeniu przez Bank of America-Merrill Lynch rekomendacji dla jej akcji.
Postal Savings Bank of China poinformował o pomyślnym zainstalowaniu przez spółkę nowoczesnego telefonicznego ośrodka obsługi klientów i nowej sieci łączności. Pozwoli on zwiększyć oszczędności banku dzięki oferowaniu szerszej gamy usług drogą elektroniczną. Zapewni też centralne zarządzanie danymi, poprawi ich stabilność i funkcjonowanie banku zwłaszcza w godzinach szczytu. System Genesys oferowany przez Alcatel-Lucent jest najpowszechniej stosowanym na świecie przez ośrodki obsługi klienta. Ponad 100 mln klientów jest obsługiwanych dziennie w taki sposób przez ośrodki ponad 4 tys. firm.
Z kolei analitycy Bank of America-Merrill Lynch zalecili kupno akcji spółki (wcześniej radzili sprzedaż), bo spodziewają się więcej po nowym kierownictwie spółki, zwłaszcza dodatniej marży.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA