fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Corrida w Opalenicy

Dziś wczesnym popołudniem drużyna Warsaw Spartans pokonała Czerwone Byki Poznań w meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Zwycięstwo gości znacznie przybliża ich do fazy play-off, bo to właśnie oni z dorobkiem sześciu punktów mogą ze spokojem regenerować siły w przerwie wakacyjnej. Po tym spotkaniu Spartans awansowali na drugie miejsce w Grupie Północnej drugiej ligi.
Spartans w drugim meczu z rzędu już pierwsze posiadanie piłki zamienili na punkty. Maciej Pobudkiewicz odebrał kickoff gospodarzy i zakończył swój bieg dopiero w strefie końcowej przeciwnika. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza i druga kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem odpowiednio gospodarzy 8:7 oraz gości 14:15.
Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando biegowej ofensywy Czerwonych Byków. Obrona warszawiaków nie dawała sobie rady z bardzo szybkimi zawodnikami z Poznania, którzy raz za razem biegami na zewnątrz zdobywali kolejne jardy. Przełomowym momentem w meczu była zatrzymana przez Spartans próba podwyższenia za dwa punkty po przyłożeniu przeciwnika. Druga połowa meczu to dwa przyłożenia Bartosza Depczyńskiego, urazy wśród Byków i spora ilość kar. Po wyjściu gości na prowadzenie, gospodarzy zaczęły ponosić nerwy, skutkiem czego było wykluczenie ze spotkania jednego z zawodników z Poznania.
Po wakacjach obie drużyny wznowią sezon meczami wyjazdowymi. Czerwone Byki Poznań pojadą do Słupska na mecz z Griffons. Warsaw Spartans wyjeżdżają zaś do Łodzi na spotkanie z liderami tabeli - Torpedami. [ramka][srodtytul]Czerwone Byki Poznań - Warsaw Spartans 14:34 (8:7, 6:8, 0:6, 0:13)[/srodtytul] [b]I kwarta[/b] [ul][li]0:7 przyłożenie Macieja Pobudkiewicza po akcji powrotnej po kick off (podwyższenie za 1 punkt Marcin Łojewski) [/li][li]8:7 przyłożenie Adriana Kozłowskiego po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Stanisław Jankowiak) [/li][/ul] [b]II kwarta[/b] [ul][li]8:15 przyłożenie Roberta Poświaty po podaniu od Tomasza Ochnio (podwyższenie za dwa punkty Dariusz Marczak po podaniu od Tomasza Ochnio) [/li][li]14:15 przyłożenie Szymona Sieradzkiego po akcji podaniowej [/li][/ul] [b]III kwarta[/b] [ul][li]14:21 przyłożenie Macieja Pobudkiewicza po podaniu od Tomasza Bochnio [/li][/ul] [b]IV kwarta[/b] [ul][li]14:28 przyłożenie Bartosza Depczyńskiego po akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Marcin Łojewski) [/li][li]14:34 przyłożenie Bartosza Depczyńskiego po akcji biegowej. [/li][/ul] [/ramka]
Źródło: informacja prasowa / pzfa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA