fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Uchodźcy wracają do Doliny Swat

Uchodźcy z terenów objętych walkami sił rządowych z talibami rozpoczynają dzisiaj powrót do rodzinnych osad w Dolinie Swat.
Władze wyraziły zgodę na powrót uchodźców przebywających zarówno w obozach przejściowych, jak i tych, którzy schronili się u krewnych lub znajomych.
Według armii w Swacie nie ma już talibów i dlatego ludność cywilna może wrócić do domów. Powroty będą się odbywały w trzech fazach i powinny zakończyć się w ciągu tygodnia. Tylko dzisiaj cztery obozy dla uchodźców ma opuścić ponad trzy tysiące rodzin. Władze przeznaczyły do ich przewozu ponad 400 autobusów i 40 ciężarówek. Wykorzystany będzie również transport prywatny. Przed wjazdem na teren Doliny Swat wszyscy uchodźcy poddawani będą kontroli. Władze chcą w ten sposób uniemożliwić powrót do Swatu ludziom podejrzanym o członkostwo w ruchu talibów.
W całym Pakistanie liczba uchodźców ze Swatu, a także z terytoriów plemiennych przy granicy pakistańsko-afgańskiej przekroczyła w ostatnich tygodniach trzy miliony ludzi. Uchodźcy z terenów przygranicznych nadal nie mogą wrócić w rodzinne strony.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA