Praca w byłej NRD

SAM/Fotorzepa, Sławomir Mielnik
W tzw. ruchu przygranicznym w latach 80. podwładny pracował w byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej na podstawie umowy między Polską i NRD. Czy można mu to uznać do stażu?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej[/b][b]Tak[/b] Ale do takiego zatrudnienia odnosi się inny przepis. I obowiązuje on od dawna. Zgodnie z art. 89. ust. 1 ustawy okresy zatrudnienia obywateli polskich w byłej NRD i byłej Czechosłowacji na podstawie umów i porozumień międzynarodowych przypadające przed 1 grudnia 1991 r. traktujemy jako okresy zatrudnienia w Polsce w zakresie uprawnień pracowniczych.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL