fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Brave Festival 2009

Materiały Promocyjne
Obrzędy i rytuały innych kultur we Wrocławiu. Dzisiaj rozpoczyna się Brave Festival. W tym roku pod hasłem "Wszystkie modlitwy świata"
Na gości festiwalu czekają liczne koncerty, spektakle, wystawy i pokazy filmowe. Do Wrocławia przyjadą artyści z Afryki, Azji i Europy.
Jednym z nich jest szwajcarski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista Andreas Vollenweider. Jako pierwszy skonstruował elektroakustyczną harfę, jest jej wirtuozem, jednak w czasie koncertów gra na wielu instrumentach. Dba też o "wizualną" stronę muzyki, swoją grą opowiada historie i zaskakuje odbiorców. Wystąpi na zakończenie festiwalu 11 lipca, o godz. 19:00 w Teatrze Współczesnym (w Sali Głównej). Na instrumencie, który brzmieniem przypomina dźwięki harfy zagra, pochodzący z Mali Toumani Diabaté. Jego harfa ma dwadzieścia jeden strun, zbudowana jest z dużej tykwy, rozciętej w połowie i pokrytej krowią skórą, do której przymocowany jest mostek. Muzyk łączy elementy muzyki afrykańskiej z flamenco, bluesem i soulem. W 2004 roku został nagrodzony przez UNESCO. We Wrocławiu zagra w piątek, 10 lipca, o godz. 21:00 w Teatrze Muzycznym Capitol.
Więcej informacji na stronie - [link=http://www.bravefestival.pl/]www.bravefestival.pl[/link]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA