fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Wkrótce wzrośnie popyt na menedżerów

copyright PhotoXpress.com
– Drugie półrocze 2009 r. powinno już przynieść ożywienie w rekrutacji na wysokie stanowiska menedżerskie, choć będzie ono mniej odczuwalne w Europie – wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród członków AESC, światowego stowarzyszenia konsultantów executive search specjalizujących się w łowieniu menedżerskich głów
Prawie trzy czwarte z ponad 320 uczestników badania spodziewa się wzrostu liczby zleceń rekrutacyjnych w kolejnych miesiącach głównie dzięki poprawie koniunktury w sektorze dóbr i usług konsumpcyjnych, w farmacji i opiece zdrowotnej oraz w energetyce.
Konsultanci executive search liczą też na większy popyt na menedżerów w branży finansowej oraz w sprzedaży i marketingu. Jednak skala ożywienia będzie zależała od regionu. Najbardziej optymistycznie członkowie AESC oceniają perspektywy rozwoju swej branży w Azji i w Ameryce Północnej, gdzie w II półroczu spodziewany jest najsilniejszy wzrost popytu na menedżerskie talenty. Prognozy dla Europy są nieco gorsze – wśród działających tu firm executive search odsetek optymistów jest wyraźnie mniejszy niż w Chinach czy w USA. Jednak i w Europie są sektory, w których można się spodziewać ożywienia rekrutacji na wyższe stanowiska kierownicze, np. farmacja i ochrona zdrowia, energetyka i administracja państwowa.
W Polsce – jak przewidują przedstawiciele działających tu firm executive search – końcówka roku (po publikacji wyników za I półrocze) może zachęcić część spółek do wymiany kadr, co zwiększy popyt na menedżerów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA