Piłka nożna

Którędy do Ligi Mistrzów?

Reforma Ligi Mistrzów sprawi, że Wisła nie trafi już w kwalifikacjach na Barcelonę ani żaden inny klub z najlepszych lig, ale jej droga do fazy grupowej się wydłuży.
Mistrz Polski przystąpi do rozgrywek w drugiej rundzie, w której będzie rozstawiony, i zmierzy się z mistrzem niżej notowanej ligi (np. Georgia Tbilisi, Glentoran Belfast, Pjunik Erewan czy FK Baku). Rozstawiony będzie także, jeśli awansuje, w trzeciej rundzie, gdzie rywale będą silniejsi (np. mistrzowie Austrii – Salzburg, Norwegii – Stabak, Słowacji – Slovan Bratysława czy Szwecji – Kalmar).
O awansie do fazy grupowej decydować będzie czwarta runda. Wisła (już nierozstawiona) może w niej trafić na Partizanę Belgrad, Olympiakos, Slavię Praga, FC Kopenhagę, Maccabi Hajfę lub mistrza Bułgarii. Polonia Warszawa rozpocznie walkę o Ligę Europejską od pierwszej rundy kwalifikacyjnej (2 i 9 lipca), Legia Warszawa od drugiej (16 i 23 lipca), Lech Poznań jako zdobywca Pucharu Polski – od trzeciej (30 lipca i 6 sierpnia). Miejsce w fazie grupowej zagwarantuje dopiero wygranie czwartej rundy.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL