Świat

Europa jak seks w skarpetkach

Le Nouvel Observateur
Unia Europejska jest nudna jak seks z pedantem w skarpetkach, ale jest na to rada - twierdzą socjaliści. Jaka? Głosowanie właśnie na nich
Odważny obyczajowo spot wyborczy "Sexy" przygotowała francuska socjalistyczna młodzieżówka z regionu Górnej Loary. Młoda para udaje się do łóżka w celach intymnych. Partner zaczyna od starannego ustawienia pantofli, dokręcenia butelki z wodą mineralną, złożenia w kostkę koszuli... Dopiero potem otwiera opakowanie prezerwatywy z unijnymi gwiazdkami.
"Potrzebujesz zmiany?" - pytają autorzy filmiku. W wariancie "socjalistycznym" wszystko jest inne: fragmenty garderoby fruwają po sypialni, kubek spada z nocnej szafki, czerwona róża, żadnych skarpetek i dużo namiętności... A prezerwatywa tym razem jest w barwach PES, czyli Partii Europejskich Socjalistów. "Spraw, by Europa wibrowała" - zachęcają na koniec młodzi socjaliści.
[b][link=http://videos.nouvelobs.com/video/iLyROoafMV9W.html" "target=_blank]Spot PES opublikowany na stronie internetowej "Le Nouvel Observateur"[/link][/b] [srodtytul]A "polskiego księdza" nie będzie[/srodtytul] Wycofana natomiast zostanie - jak dowiedziała się "Rz" - inna kontrowersyjna reklamówka socjalistów, tym razem hiszpańskich. Przebrany za księdza aktor mówił w niej po polsku, że "w Europie jest miejsce tylko na jedną religię”. O rezygnacji z emitowania filmu zapewniła Ambasadę RP w Madrycie Elena Valenciano odpowiedzialna w partii socjalistycznej za stosunki międzynarodowe. Polscy dyplomaci w nieformalnych kontaktach wyrażali oburzenie z powodu odwoływania się rządzącej w Hiszpanii partii do krzywdzących stereotypów.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL