Biznes

Rekordowy Plastpol w Kielcach

Największa w historii liczba wystawców od wtorku prezentuje na kieleckiej wystawie maszyny i technologie do przetwórstwa tworzyw
Międzynarodowa wystawa Plastpol organizowana przez Targi Kielce już od lat w ocenie Polskiej Korporacji Targowej jest największą branżową imprezą w regionie.
W tym roku zgromadziła 670 wystawców z 30 krajów. Mimo kryzysu także w tym roku nie zabrakło w Kielcach największych światowych producentów sprzętu wykorzystywanego w każdej fazie produkcji, a potem utylizacji i recyklingu plastiku. Swoje rozwiązania oraz gotowe produkty oferują w Kielcach firmy z branży opakowań. Tegorocznym hitem jest informatyczne oprogramowanie procesów produkcyjnych. Technik Solution oferuje m.in. program STASA QC, który służy optymalizacji technologii. W czasie rozpoczynającej się dziś wystawy zaplanowano liczne konferencje, szkolenia i prezentacje. Podczas seminarium „Nowe techniki w przetwórstwie tworzyw sztucznych” specjaliści pokażą nowoczesne metody badań tworzyw i wyrobów, inżynierię konstrukcji folii wielowarstwowych.
Plastpol ma certyfikat UFI – międzynarodowej organizacji przemysłu targowego skupiającej ponad 300 firm z całego świata.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL