fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Krakowski Festiwal Filmowy

Materiały Promocyjne
29 maja rozpocznie się 49. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Przez 7 dni Kraków będzie gościł twórców i pasjonatów filmu krótkiego i dokumentalnego
- Organizatorzy starają się pokazać w Krakowie najciekawsze dokonania i najlepsze filmy, jakie minionego roku pojawiły się w polskim i światowym kinie krótkometrażowym i dokumentalnym - mowi Anna Ewa Dziedzic, rzecznik prasowy Festiwalu. - Zmieniła się internetowa wizytówka Festiwalu - [link=http://www.kff.com.pl]www.kff.com.pl[/link], z roku na rok ewoluuje też sam Festiwal, ale idea pozostaje niezmieniona - dodaje.
Osią imprezy pozostają konkursy – filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły rywalizują w trzech kategoriach: polski film krótkometrażowy, międzynarodowy film krótkometrażowy oraz długometrażowy film dokumentalny. W tym roku w szranki stanie 90 tytułów, w tym 32 z Polski. Tradycyjnie silną reprezentację ma Europa (filmy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Węgier czy Rosji) i Ameryka Północna (filmy z USA i Kanady), ale pojawią się także obrazy z Singapuru, Japonii, Indii, Nikaragui czy Burkina Faso.
Krakowski Festiwal Filmowy to także pokazy pozakonkursowe i specjalne. Można na nich obejrzeć filmy, które z różnych względów nie dostały się do konkursu, a warte są uwagi, obrazy wyszukane na zagranicznych festiwalach, unikalne projekcje archiwalne i retrospektywne, przeglądy tematyczne oraz pokazy Kina Letniego pod gołym niebem uzupełnią kalendarz projekcji.
W pejzaż festiwalu na stałe wpisały się już pokazy z cyklu Krakowskie Premiery Dokumentalne czy Dźwięki Muzyki. W tym roku nowością są nawiązujące do tradycji i kultury judaizmu Żydowskie Korzenie oraz filmy z muzyką Krzysztofa Komedy, przypominane z okazji rocznicy śmierci tego znakomitego kompozytora.
W tym roku po raz pierwszy będzie można wirtualnie uczestniczyć w Festiwalu. Dzięki kinu internetowemu CINEMAN, które zostało partnerem imprezy, w trakcie festiwalowego tygodnia, czyli między 29 maja a 4 czerwca, na stronie portalu [link=http://www.cineman.pl]www.cineman.pl[/link] będzie można bezpłatnie zobaczyć wybrane filmy Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Internauci będą mieli okazję oglądnąć 6 tytułów konkursowych oraz 2 muzyczne dokumenty.
Będzie można złożyć wizytę w Największej chińskiej restauracji na świecie (reż. Weijun Chen), doświadczyć mocy Sergieja uzdrowiciela (reż. Juha Taskinen, Petteri Saario) czy dać się rozbroić niesfornemu hinduskiemu urwisowi o imieniu Bilal (reż. Sourav Sarangi). Można zostać towarzyszem Podróży drzewka oliwnego (reż. Anton Pichler), obserwować Przygody szalonych Włochów (reż. Giovanni Piperno) i odradzającą się Gorączkę złota (reż. Berni Golblat). Wielbiciele muzyki popłyną W górę rzeki (reż. Zlatina Rousseva) i zabiorą się z chińską kapelą punk-rockową na podróż po Europie (Joyside w Europie reż. Lucian Busse).
Ruszyła już sprzedaż biletów i karnetów. Bilety (w cenach 10-12 zł oraz 40 zł dzienne) i karnety (130 zł i 70 zł) dostępne są w kasach festiwalowych kin - KIJÓW.CENTRUM (al. Krasińskiego 34), Pod Baranami (Rynek Główny 27) i Mikro (Lea 5). Rezerwacji można także dokonać na stronie Festiwalu.
Więcej szczegółów i program Festiwalu na: [link=http://www.kff.com.pl]www.kff.com.pl[/link]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA