Warszawa

Nowy projekt lidera Ścianki

Materiały Promocyjne
Ścianka jest od ponad 10 lat przez wielu fanów niezależnego grania darzona tak wielkim szacunkiem, że aż wypada użyć słowa "kult".
Po rozpadzie w 2005 r. i odejściu Jacka Lachowicza zawisły nad niš czarne chmury, ale liderowi Maciejowi Cieślakowi udało się odbudować kapelę w wersji rozpisanej na trzy osoby, z udziałem basisty Michała Bieli z Kristen.
Nowy zespół Cieślaka Tunes of Early Spring być może powstał dlatego, że poprzeczka, którą stawia się ściance, znajduje się tak niebotycznie wysoko, że woli on roztapiać się w nowych projektach, niż wydać opus magnum. Tworzył już kilka side-projectów począwszy od Lenny-ego Valetino, Kings Of Caramel do WWDW (niecenzuralny skrót do samodzielnego rozszyfrowania). Przeszedł przez różne stopnie alternatywnych wtajemniczeń muzyki gitarowej i dość naturalnie zaczął ciążyć ku jazzowi.
Jego wyczucie smaku stało się znakiem firmowym wielu produkcji muzycznych, które miksował, stając w ten sposób między twórcą a odbiorcą takich podmiotów jak Kobiety, Myslovitz, Pink Freud czy Szofar. Tunes of Early Spring świadczy, że Cieślak nie ucieka daleko od swojego rodowodu i gra psychodelicznie jak dawniej. Tym razem w projekcie akustycznym, w którym towarzyszą mu altowiolistka i dwie wiolonczelistki (m.in. znana z Kings Of Caramel Karolina Rec). Wspólnie grają własne wersje utworów Ścianki oraz kompozycje, które właśnie ujrzały światło dzienne na portalach muzycznych. [link=http://www.klubpowiekszenie.blogspot.com/" target="_blank]www.klubpowiekszenie.blogspot.com[/link] [i]Tunes of Early Spring, Powiększenie, ul. Nowy Świat 27, rezerwacje: [mail=powiekszenie@gmail.com][/mail], bilety: 15 zł, sobota (23.05), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL