fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dopłata na wypoczynek bez podatku

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
[b]Jestem żołnierzem zawodowym. Otrzymuję gratyfikację urlopową na żonę i dzieci. Czy gratyfikacja wypłacona na dziecko do lat 18 może być traktowana jako dopłata do wypoczynku wymieniona w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy dowód opłaty za wypoczynek zorganizowany jest wystarczającym dokumentem do potwierdzenia wypoczynku?[/b][b]Tak.[/b] Kwota sfinansowania wypoczynku żołnierza i jego rodziny stanowi przychód żołnierza. Przychód ten może być jednak w określonych sytuacjach zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych.Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są dopłaty do: wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką, pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sana...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA