Opłaty związane z przekształceniem da się rozliczyć

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
[b]Czy koszty poniesione w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową (badanie planu przekształcenia przez biegłego rewidenta, obsługa prawna procesu przekształcenia, opłaty za akty notarialne, wydatki na rejestrację spółki komandytowej) mogą być kosztem uzyskania przychodów?[/b][b]Tak.[/b] Podatnik ma możliwość odliczenia dla celów podatkowych wszelkich wydatków, pod warunkiem jednak, że wykaże ich związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, a ich poniesienie ma lub może mieć wpływ na wielkość osiągniętego przychodu.Każdy zatem wydatek celowo poniesiony z zamiarem uzyskania przychodu, poza wyraźnie wskazanymi w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT, powinien być uznany za koszt uzyskania przychodów. Do tak zdefiniowanych kosztów ustawodawca zalicza zarówno takie wydatki, których poniesienie bezpośrednio przekłada się na uzyskanie konkretnych przychodów w danym momencie, jak i te, których nie można w te...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL