Wiadomości

Wałęsa w Gdańsku z Libertas?

Lech Wałęsa na kongresie Libertas
EAST NEWS
Środkowo-Europejska Konwencja Libertas - 4 - czerwca może odbyć się nie wParyżu, ale w Gdańsku. Niewykluczone, że z udziałem Lecha Wałęsy.
Jak dowiedziała się nieoficjalnie "Rz" działacze Libertas-Polska chcą by specjalna konwencja Libertas - 4czerwca odbyła się nie w Paryżu, jak donosiły media - ale w Gdańsku. Miała by mieć, jak mówią działacze partii Declana Ganleya - charakter międzynarodowy. Dlaczego? - Rząd przenosi międzynarodowe obchody 4 czerwca z Gdańska, miasta symbolu do Krakowa, więc my chcemy właśnie w Gdańsku debatować o wolności w Europie - mówi nam jeden z czołowych działaczy Libertas Polska
Nieoficjalnie, działacze Libertas mówią, że 4 czerwca w Gdańsku na konwencji Libertas mieliby pojawić się obok polskich działaczy tej partii przedstawiciele ugrupowania Ganleya z krajów bałtyckich, Czech, Węgier, Słowacji i Słowenii. - Chcemy żeby była to konwencja wzorowana na rzymskiej. Może nie aż tak liczna, ale na pewno z udziałem zagranicznych gości, znanych polityków z krajów sąsiednich- mówi nasz informator, członek władz Libertas.
Jak się dowiedzieliśmy - 4 czerwca w Gdańsku na konwencji Libertas miałby pojawić się Declan Ganley, twórca ugrupowania. Nieoficjalnie mówi się również o udziale Lecha Wałęsy. - Nie mogę tego obecnie potwierdzić ani zaprzeczyć. Nie jest to wykluczone - ucina członek władz Libertas Polska W sobotę niektóre media informowały, że Lech Wałęsa weźmie udział 4 czerwca w konwencji Libertas w Paryżu. Jak informował na swoim blogu Eryk Mistewicz - były prezydent miałby tego dnia o 20-tej wystąpić na francuskiej konwencji Libertas przy rue Amelot w Paryżu. Wcześniej dziennik "Irish Times" poinformował, że Lech Wałęsa pojawi się na wiecu partii Libertas w Irlandii. Obie te informacje zdementował Piotr Gulczyński, szef Instytutu Lecha Wałęsy- Nie planujemy żadnych zagranicznych podróży - mówił dziennikarzom Gulczyński. Wiadomo, że 4 czerwca w 20-tą rocznicę wolnych wyborów Lech Wałęsa ma wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu organizowanym przez premiera Donalda Tuska w Krakowie, a wieczorem - na koncercie rocznicowym w Gdańsku. Ten fakt chcą wykorzystać działacze Libertas i zaprosić go na Środkowo-Europejską Konwencję Libertas w Gdańsku. - Na razie wszystko jest w fazie przygotowań, nie wiadomo czy uda się dopiąć wszystkie kwestie organizacyjne dlatego sprawy nie nagłaśniamy. Ale będziemy też chcieli o tym porozmawiać z Lechem Wałęsą - mówi "Rz" członek władz Libertas Polska. Z Lechem Wałęsą w niedzielę nie udało nam się skontaktować.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL