fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Sekretne życie pszczół ****

W tym filmie Dakota Fanning stworzyła najdojrzalszą ze swoich dotychczasowych kreacji
CINEPIX
Plejada znakomitych nazwisk w czołówce filmu wiele obiecuje. I rzeczywiście – nie można się na nim zawieść. Adaptacja bestsellerowej w Ameryce i znanej także u nas powieści Sue Monk Kidd została zrealizowana z niezwykłą subtelnością, a 14-letnia w chwili powstawania „Sekretnego życia pszczół” Dakota Fanning stworzyła tu dojrzałą i bogatą kreację.
Talent młodej aktorki rozwija się od ośmiu lat i z pewnością już w niedalekiej przyszłości będzie ona jednym z najjaśniejszych nazwisk Hollywoodu.
W filmie rozgrywającym się w 1964 roku na południu Stanów zagrała swoją rówieśniczkę. Lily żyje z brzemieniem wyrzutów sumienia – jako czterolatka przypadkiem wystrzeliła z pistoletu w kierunku szamoczących się rodziców i zabiła matkę. Od tego czasu wychowuje ją ojciec, który się nad nią znęca. Jedyną przyjaciółką dziewczynki jest prowadząca gospodarstwo czarnoskóra Rosaleen (Hudson).
Pewnego dnia obydwie uciekają – Lily chce się dowiedzieć czegoś o przeszłości matki. Szukają miejsca związanego z jedną z niewielu pamiątek po niej. Tak trafiają do miodziarni August (Latifah), która prowadzi ją z siostrami. Między czarnoskórymi kobietami a Lily zawiązuje się silna więź oparta na akceptacji i miłości. Istotnym tłem filmu są napięcia społeczne towarzyszące wprowadzeniu Karty Swobód Obywatelskich.
Obok znakomitego aktorstwa i psychologicznej wiarygodności postaci trzeba pochwalić też muzykę Marka Ishama i zdjęcia Rogiera Stoffersa.
[i]USA 2008, reż. Gina Prince-Bythewood, wyk. Dakota Fanning, Queen Latifah, Jennifer Hudson[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA