Warszawa

Zjednoczone dzieci reggae

Na Stadionie Syrenki zagra m.in. Vavamuffin
Życie Warszawy, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Politechnika i SGH postawiły na polskie reggae. To wystarczy, by piątkowa impreza na Stadionie Syrenki przyćmiła większość konkurencyjnych imprez na juwenaliach. Znakomita passa tej właśnie muzyki trwa nad Wisłą w najlepsze – nowe płyty trafiają na sklepowe półki, a letnie miesiące kipią od występów i festiwali.
Reggae pokazuje swe odmienne oblicza. Aż trudno uwierzyć, co może wyrosnąć z jednego pnia. Gdzie bowiem popowe już właściwie melodie w efektownym, plastikowym opakowaniu, jakie proponuje nam EastWest Rockers, a gdzie skromna produkcja Junior Stressa? Jak ma się komponowanie tekstów z szybko rzuconych haseł i naprędce naszkicowanych obrazów, jakim raczy nas Vavamuffin, do stopniowo rozwijającej się narracji i tradycyjnych puent Paprika Korps?
A jednak wspomniane grupy nie tylko szanują swą odmienność, ale też wspierają się nawzajem. Dzięki temu w piątek usłyszymy zarówno hiphopowe w duchu raporty z osiedli, jak i dancehallowe zachęty do tańca czy rootsowe moralitety. [i]Juwenalia Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej, Stadion Syrenki przy ul. Batorego (na tyłach klubu Stodoła), wstęp wolny, informacje: [link=http://www.juwenalia.waw.pl" target="_blank]www.juwenalia.waw.pl[/link], piątek (15.05), godz. 18[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL