Emeryt może korzystać z funduszu socjalnego w dwóch zakładach

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Musisz traktować jako osobę uprawnioną do świadczeń z zfśs swojego byłego podwładnego, który zakończył aktywność zawodową. Nawet jeśli nie byłeś jedynym pracodawcą, u którego pracował
[b]– Czy emeryt, dla którego dwa zakłady pracy były ostatnim pracodawcą, może korzystać z funduszu socjalnego w każdym z nich?[/b] – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.Emeryt, czyli osoba wyłącznie pobierająca świadczenie emerytalne (niezatrudniona), ma prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych u byłego pracodawcy. Zatem, jeśli wcześniej była ona zatrudniona jednocześnie w kilku zakładach, będzie miała status byłego pracownika dla celów socjalnych u każdego z nich.[srodtytul]Ważny jest status[/srodtytul]Zgodnie z art. 2 pkt 5 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=2C19D29F55ABEE52E6674CD65519141C?id=74017]ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm., dalej ustawa o zfśs) [/link]do osób uprawnionych do korzystania z funduszu u pracodawcy zalicza się m.in. emerytów i rencistów – byłych pracowników. Ustawa nie określa przy tym zasad ustalania statusu emeryta lub rencisty dla c...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL