fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urlop bezpłatny żony dyplomaty

[b]W latach 1977 – 1983 byłam na urlopie bezpłatnym, przy mężu oddelegowanym do pracy za granicą, udzielonym mi przez mojego pracodawcę zgodnie z obowiązującą wówczas uchwałą Rady Ministrów (niepublikowaną) nr 131/70 § 1 pkt 3 i 4. Po powrocie, zgodnie z tą uchwałą, podjęłam pracę w obowiązującym terminie w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia. W 2002 r. ZUS poinformował mnie, że zaliczy mi ten okres do emerytury jako nieskładkowy. A w grudniu 2008 r. – że okres ten nie może być zaliczony na podstawie ustawy emerytalnej. Czy te lata zostaną mi wliczone do stażu emerytalnego czy też nie? – pyta czytelniczka.[/b]Odpowiedź zależy od tego, w jakim charakterze był zatrudniony mąż czytelniczki podczas pracy za granicą. Czytelniczka nie podaje, czy była to praca w placówce konsularnej, instytucie naukowym czy też w zagranicznym przedstawicielstwie polskiej firmy.Zgodnie z art. 7 pkt 8 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA