fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aneks do umowy bez formy pisemnej jest ważny

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Od 27 kwietnia pracujemy już w nowym miejscu, natomiast nie są zmienione dane w urzędach i dokumentach firmy, ponieważ czekamy na wpis do KRS. Czy dopiero wtedy będę mogła zrobić aneksy do umów o pracę ze zmianą siedziby pracodawcy?
Miejsce pracy określone w umowie o pracę powinno odpowiadać rzeczywistości. Jeżeli zatem od 27 kwietnia firma ma nową lokalizację, oznacza to, że od tego dnia powinny obowiązywać nowe postanowienia umów zmienione w aneksach.Jeżeli pracodawca nie wprowadził takiej zmiany do wskazanej daty w formie pisemnej, należy przyjąć, że nastąpiła ona w formie ustnej lub dorozumianej, czyli w drodze faktycznego wykonywania pracy w innym miejscu.Wprawdzie zgodnie z art. 29 § 4 kodeksu pracy zmiana warunków umowy o pracę wymaga formy pisemnej, ale wprowadzenie jej w innej formie też jest ważne. Wobec tego [b]nie ma potrzeby sporządzania aneksów do umowy, gdyż nowe miejsce pracy, które aneksy miałyby wprowadzić, już obowiązuje. Pracodawca powinien natomiast potwierdzić pracownikom na piśmie zmianę miejsca pracy[/b] (art. 29 § 2 k.p.).[i]Podstawa prawna:art. 29 §aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=02D0383763243DD4EB410A79ABC3662B?id=76037]kodeksu pracy (tekst jedn. DzU z...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA