fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Czy w walnym zgromadzeniu można uczestniczyć przez pełnomocnika?

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
[i][b]Czy członek spółdzielni może udzielić pełnomocnictwa innej osobie do reprezentowania go na walnym zebraniu, a jeśli tak to jakie to musi być pełnomocnictwo?[/b][/i]
[i](nazwisko do wiadomości redakcji)[/i]
[b]Odpowiada adwokat Gabriela Waraszkiewicz, Programy Pomocy Prawnej Moi Prawnicy, www.moiprawnicy.pl[/b]
Zgodnie z art. 36 par. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=171204]ustawy Prawo spółdzielcze[/link] członek spółdzielni będący osobą fizyczną może brać udział w walnym zgromadzeniu tylko osobiście. Natomiast osoby prawne będące członkami spółdzielni są reprezentowane na walnym zgromadzeniu przez właściwy organ powołany do ich reprezentacji lub przez ustanowionego w tym celu pełnomocnika. Pełnomocnik taki nie może zastępować więcej niż jednego członka.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA