fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

I po premii: menedżerowie ING oddają bonusy

Szef holenderskiej grupy ING poprosił menedżerów,by zwrócili premiewypłacone im za 2008 r.
To jest moralny apel – twierdzi Jan Hommen, prezes ING. Skierował go do 1200 najważniejszych menedżerów w grupie. W sumie holenderska grupa wypłaciła blisko 40 tys. pracowników około 300 mln euro premii. Na odzyskanie pełnej kwoty nie ma szans.
Zarząd ING Banku Śląskiego nie będzie zwracał premii z zysku za ubiegły rok. Kierownictwo instytucji zarekomendowało radzie nadzorczej niewypłacenie jej. Rada przychyliła się do tej rekomendacji. Premii nie otrzymało jeszcze także kierownictwo polskiej firmy ubezpieczeniowej ING. Sam Hommen i jego koledzy z zarządu grupy o bonusach musieli zapomnieć już dawno – zaraz po tym, gdy się okazało, że ING potrzebuje państwowej pomocy. Holenderski rząd dał ING 10 mld euro.
Holendrzy zmienili też plany wypłaty bonusów za 2009 r. Rzecznik prasowy ING powiedział, że jeśli firma będzie miała zysk, to premie zostaną wypłacone zgodnie z nową polityką określoną w 2010 r. [wyimek]1200 osób poprosił szef grupy ING o zwrot premii za ubiegły rok[/wyimek] Holenderski minister finansów Wouter Bos chce zmniejszenia skali wypłat premii dla głównych menedżerów w firmach, które otrzymały pomoc finansową od rządu. Uważa, że menedżerowie nie powinni dostać premii za 2009 r. W razie potrzeby jest gotowy iść z tą sprawą do sądu, a także prosić o pomoc bank centralny i nadzór finansowy. Holenderski rząd wsparł finansowo nie tylko ING, ale także Fortis i Aegon.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA