fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Polska, polskie – to wstyd i obciach! Nie na czasie

W „Gazecie Wyborczej” artykuł o polskim roku w Wielkiej Brytanii „Polska!year”.
Z długiego tekstu redakcja wybiła wypowiedź krytyka (krytyczki?) sztuki (sztuczki?) mieszkającej w Londynie Teresy Gleadow: „Współcześnie artyści nie chcą być określani przez narodowość, czy geografię. Gdyby taką wystawę zorganizowano (z polską sztuką – przyp IJ) byłoby to prowincjonalne, staroświeckie i do tego bardzo źle odebrane”. Nie na czasie – dodaje od siebie „Gazeta”.
Określanie się przez narodowość jest rzeczywiście okropnie obciachowe. To po prostu wstyd. Jeśli chcemy być dumni z bycia Polakami, musimy swoją narodowość dobrze ukryć. Broń może nie wspominać o tym. Prawdziwie nowoczesny Polak jest obywatelem świata, no, ewentualnie Europy.
Dlatego proponuję, by zlikwidować Mistrzostwa Świata i Europy w piłce nożnej. To bardzo staroświeckie, gdy występują narodowe drużyny. Powinni raczej grać ... może blondyni przeciwko brunetom, może... głupi z mądrymi? A może katolicy przeciwko ateistom? Ale nie, to by też było staroświeckie i do tego wywoływałoby napięcia religijne. Homoseksualiści przeciwko heteroseksualistom? To byłby seksizm i prześladowanie mniejszości. Proszę o pomoc, jak rozegrać fajne rozgrywki, by wyeliminować z nich ten okropny, staroświecki i obciachowy element narodowy. Może w ogóle zrezygnujmy z rozgrywek. Po co rywalizować? Kochajmy się, a nie rywalizujmy. Zrezygnujmy z Euro2012, będzie mniej kłopotów. Nie będziemy musieli zajmować się tą okropną budową dróg. Będzie więcej czasu na miłość. Zrozumiałem to wszystko i z przerażeniem zerknąłem do dziennika „Polska” (Co to za tytuł? Ale wstyd...) A w środku rzeczy straszne. Jarosław Kaczyński mówi: „Podoba mi się to, że ktoś w Polsce broni Kościoła, Narodu, Państwa, Polski po prostu. Nie z każdym argumentem muszę się zgadzać, ale Naród, Kościół, Ojczyzna to są moje wartości i czym więcej moich rodaków będzie je traktować poważnie, tym będziemy mocniejsi, szczęśliwsi , a także zasobniejsi.” Wiem, żyjemy w państwie tolerancji. Ale jednak są granice. Te słowa przynoszą wstyd nam Polakom, tzn. przepraszam, nam obywatelom świata mieszkającym nad Wisłą. Demokracja liberalna jest dobra, zastanawiam się jednak, czy prokuratura nie powinna za te słowa wszcząć śledztwa z urzędu za obrażanie naszej godności. [ramka][link=http://blog.rp.pl/janke/2009/03/21/polska-polskie-%E2%80%93-to-wstyd-i-obciach-nie-na-czasie/]Skomentuj[/link][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA