fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przejmowanych pracowników trzeba uprzedzić o zmianie regulaminów

Rzeczpospolita
Jakie przepisy np. regulaminu pracy obowiązują pracowników przejmowanej firmy w razie przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę?
[b]Odpowiada Andrzej Maj, radca prawny w KPMG, D. Dobkowski sp.k.:[/b]W myśl postanowień art. 23[sup]1[/sup] § 1 kodeksu pracy w razie przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy.A zatem sytuacja pracownika przejmowanego na podstawie tego przepisu do innego zakładu pracy powinna być co najmniej taka sama jak w dotychczasowej firmie. Oznacza to, że z mocy samego prawa sytuacja pracownika przejmowanego nie może ulec zmianie na gorsze.W związku z tym, że z reguły regulacje regulaminowe (regulaminu pracy, regulaminu wynagradzania) zakładu pracy przejmującego różnią się od regulacji regulaminowych firmy przejmowanej, zachodzi potrzeba ujednolicenia regulaminów zakładu przejmowanego i zakładu przejmującego.[b]Kiedy zaczynają obowiązywać zmiany tych wewnętrznych aktów prawnych? [/b]Zmiany, zarówno regulaminu pracy, jak i wynagradzania, wchodzą w życie po upływie dwóch tygodni od dnia ich ogłos...
REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA