fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

W obronie Skowrońskiego

Dziennikarze będą dziś demonstrować przed siedzibą radia na Myśliwieckiej przeciw zwolnieniu dyrektora Trójki
Krzysztof Skowroński stracił stanowisko w zeszłym tygodniu. Zdymisjonował go p.o. prezesa Polskiego Radia związany z Samoobroną Robert Wijas. Nową szefową Trójki jest Magdalena Jethon.
Demonstracja pod hasłem „Solidarni z Krzysztofem Skowrońskim” zacznie się o godz. 14. „Weźcie ze sobą bębenki, gwizdki, trąbki” – piszą organizatorzy w esemesach. – To człowiek, którego wizytówką jest niezależność. Takich ludzi trzeba bronić – uważa Maria Wiernikowska, wieloletnia dziennikarka TVP, organizatorka akcji. – Protest skupił ludzi z wielu środowisk, bo decyzja o odwołaniu Skowrońskiego, który zwiększył słuchalność radia, urąga zdrowemu rozsądkowi – dodaje dziennikarz Jan Pospieszalski.
Na pikietę chce przyjść wielu artystów, m.in. muzyk Stanisław Sojka, satyryk Jan Pietrzak i kompozytor Michał Lorenc. – Trójka pod rządami Skowrońskiego była prawdziwym publicznym radiem – mówi Sojka. – Miała wspaniałą redakcję satyry, dobrą publicystykę, różnorodną muzykę. Nie było tam żadnej partyjności. Nie rozumiem, dlaczego zwalnia się człowieka, który z pasją i dobrymi efektami wykonuje swoją robotę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA