fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Krótko w kraju

Kara za nieuczciwe praktyki dla Polskiego Związku Firm Deweloperskich * Odrzucony projekt * Magnolia w Wałbrzychu
[srodtytul]Kara za nieuczciwe praktyki[/srodtytul]
Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) wprowadzał konsumentów w błąd – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Rok temu z inicjatywy związku powstał katalog zasad umowy deweloperskiej, który jest częścią kodeksu dobrych praktyk. PZFD na swojej stronie internetowej razem z informacjami o przyjęciu katalogu mówił o akceptacji przez UOKiK kodeksu. – Sposób przekazania informacji mógł sugerować, że przez urząd został zaakceptowany również katalog. Była to informacja nieprawdziwa – informują przedstawiciele urzędu. – Zabieg zwiększał poziom zaufania konsumentów do działań deweloperów zrzeszonych w związku. Na PZFD została nałożona kara w wysokości prawie 7 tys. zł. Związek musi też umieścić decyzję urzędu na swojej stronie internetowej oraz w ogólnopolskich dziennikach.
[srodtytul]Odrzucony projekt[/srodtytul]
Posłowie w pierwszym czytaniu odrzucili projekt nowelizacji ustawy o dodatkach mieszkaniowych autorstwa PiS. Planowane przepisy zdaniem wnioskodawców miałyby pomóc najbiedniejszym. Zakładały, że przy wyliczaniu dochodu uprawniającego do uzyskania dodatku mieszkaniowego nie będzie brany pod uwagę dodatek pielęgnacyjny. Zgodnie z projektem do katalogu wydatków na utrzymanie mieszkania miały być za to doliczane opłaty za gaz i energię elektryczną.
[srodtytul]Magnolia w Wałbrzychu[/srodtytul]
Magnolia Park to centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje u zbiegu ul. Lubelskiej i Wysockiego. Do wynajęcia będzie tu 47 tys. mkw. Oprócz tego inwestor – konsorcjum Octava i Redis – zaplanował w galerii wieloekranowe kino, a na zewnątrz – plac z tarasami i fontannami. W podziemiach obiektu znajdzie się około 1,3 tys. miejsc parkingowych. Obiekt ma być otwarty w 2010 r. Całość ma kosztować ok. 100 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA